Diakritika - domény s diakritikou - registrace.

AAAdomeny.cz umožňují registraci domén s diakritickými znaménky - háčky, čárkami apod.


Domény jako http://němčina.com - http://formuláře.com - apod. začínají být v kurzu. Postupně se rozšiřuje podpora těchto domén jak v prohlížečích, tak ve vyhledávačích. Doména obsahující české znaky je do budoucna zcela jistě dobrou investicí. V této chvíli je stále volné větší množství atraktivních domén v zóně .com a .net

Základní informace o doménách s diakritikou

Do nedávné doby bylo možné v názvu domén používat pouze znaky anglické abecedy, číslice a pomlčky. Z důvodu zrovnoprávnění uživatelů z jazykových prostředí používajících jiné znaky došlo k zprovoznění systému IDN. Toto umožňuje používání libovolných znaků Unikode v doménových jménech.

Z důvodů kompatibility však není možné jiné znaky přímo používat v rámci dnešního systému, proto se dosud "nestandardní" znaky před použitím převedou speciálním postupem na posloupnost "obvyklých" znaků ve speciálním kódu. Např. doménové jméno itálie.net se převede na xn--itlie-yqa.net

Tento proces je pro běžného uživatele - surfaře transparentní a nemusí se o něj starat. Uživatel pracuje jen s itálie.net. Převod do speciálního kódu je důležitý pouze pro zájemce o rezervaci takovéto domény.

V praxi to znamená, že při registraci domény toto provedeme právě tak, že použijeme speciální kód.

Jestliže si chcete zaregistrovat doménu lyže.net pak do registračního pole vkládáte kód xn--lye-d3a.net.

Pro převedení vaší požadované domény do registrčního kódu existuje na netu množství on-line nástrojů. Např. http://mct.verisign-grs.com/conversiontool/convertServlet.

Ve chvíli kdy získáte pomocí výše uvedeného převodníku kód pro vaši doménu, můžete jí jednoduše obvyklým způsobem zaregistrovat.

registrace domény


More Services & Products  
 H
O
S
T
I
N
G


K registrované doméně
můžete využít naši
nabídku kvalitního
hostingu zdarma.
PHP, SQL a další

více informací o hostingu


Z
D
A
R
M
A


ZDARMA
  • webhosting
  • e-mail
  • přesmerování / maskování
  • quick blog
  • startovní homepage
  • parkování doményV
Ý
H
O
D
Y


Administrace domén i hostingu na jednom místě. Vynikající samoobsluha DNS záznamů - absolutní kontrola. Jednoduchá změna registrátora, převody - prodej domén. Obsluha odemykání/zamykání domény. Možnost anonymních registrací. Slevové akce pro naše klienty. Registraci lze uhradit platební kartou nebo pomocí PayPal, to zaručuje okamžité zpracování vaší objednávky.


S
O
U
V
I
S
E
J
Í
C
Í

R
E
K
L
A
M
A